Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call phone_android eMKa - pobierz
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Współpraca

Współpraca

Współpraca

Współpraca dla Pośredników Kredytowych.

Od kilkunastu lat zajmujemy się odzyskiwaniem należności od podmiotów gospodarczych i zakładów ubezpieczeń. Nieustannie monitorujemy rynek, poszukując nowych możliwości. Wydarzenia ostatnich kilku lat, pokazują dynamiczny rozwój usług prawnych w zakresie roszczeń przeciwko bankom. Wyrok TSUE z 11 września 2019r. dotyczący zwrotu prowizji z kredytów konsumenckich i 3 października 2019 dotyczący kredytów CHF, wyjątkowo mocno zaktywizował branżę.


12.12.2019r. SN podjął uchwałę przyjmując, iż " Przewidziane w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (jedn. tekst: Dz.U. 2019 r., poz. 1083) uprawnienie konsumenta do obniżenia całkowitego kosztu kredytu w przypadku jego spłaty w całości przed terminem określonym w umowie obejmuje także prowizję za udzielenie kredytu. "


A jest o co walczyć. Potencjał rynku stanowi 8 milionów kredytów konsumenckich, które zostały spłacone przez klientów banków przed terminem, np. poprzez konsolidację innym kredytem i nie otrzymały od banków zwrotu prowizji za okres w którym nie korzystali z pieniędzy. Sprawa dotyczy kredytów konsumenckich (kredyty hipoteczne i firmowe nie wchodzą w grę) udzielanych przez banki i inne instytucje pożyczkowe (chwilówki, SKOKi, itp.) po 18 grudnia 2011r. w kwocie nie wyższej niż 255 550 zł. (szczegóły treści ustawy o kredycie konsumenckim znajdziesz tutaj: Kliknij LINK).


Świadomość konsumentów w zakresie możliwości odzyskania swoich pieniędzy jest obecnie znikoma, mimo, iż w internecie zaroiło się od firm i kancelarii prawnych oferujących pomoc. Dlatego Pośrednicy Kredytowi, będąc najbliżej swoich klientów, mają już dostęp do informacji o kredytach do 10 lat wstecz. Naszym zdaniem to ogromna baza na której można pracować, zwłaszcza, że pośrednik posiada „zgody” zgodne z prawem od swoich klientów na kontakt.


Jaka jest rola Pośrednika Finansowego w tym biznesie?
- poinformowanie klienta, że należy mu się zwrot prowizji za wcześniej spłacony kredyt
- przesłanie do MK-Finanse Sp. z o.o. skanu umowy kredytowej oraz informacji o kwocie i dacie wcześniej spłaty kredytu
- po analizie dokumentacji i akceptacji MK-Finanse sp. z o.o.  - podpisanie umowy z klientem, którą niezwłocznie przekaże do MK-Finanse sp. z o.o.

Co dalej?

MK-Finanse sp. z o.o. przystępuje do negocjacji z bankiem lub instytucją pożyczkową, jeśli nie dojdzie do wypłaty na etapie polubownym występujemy z pozwem sądowym o zapłatę.
Zapraszamy do kontaktu po więcej informacji i szczegóły warunków współpracy.

ZADZWOŃ DO NAS - -505 196 456
NAPISZ DO NAS – biuro@mk-finanse.pl

08-110 Siedlce
ul. Bp. Świrskiego 41

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem