Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

Korzyści ze współpracy z firmą windykacyjną.

Sposobem na szybsze i mniej kosztowne odzyskanie wierzytelności jest powierzenie odzyskania zadłużenia firmie windykacyjnej. Decyzja o skorzystaniu z firmy windykacyjnej znacznie zmniejsza własne koszty związane z prowadzoną windykacją długów.

Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę jaki jest koszt odzyskania wierzytelności na etapie polubownym przy korzystaniu z tzw. własnych zasobów. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie i rozmowy z Klientami średnio pracownik wykona około 5 do 7 telefonów do dłużnika, napisze kilka maili i wyśle przynajmniej 2 wezwania do zapłaty. Jeśli odległość siedziby firmy kontrahenta - dłużnika jest do koło 50 - 70 km wierzyciel często pokusi się o osobistą wizytę, to kwota czynności związanych z odzyskaniem wierzytelności może kształtować się na poziomie 500 - 600 zł. Najczęściej przedsiębiorcy pomijają jako koszt fakt, że wyłączają zaległe kwoty z obrotu firmy, ale to już inna historia.

W profesjonalnej firmie, doświadczenie pracowników sprzyja dużej efektywności w ściąganiu należności. W dużej mierze zakończona jest na etapie polubownym co jest dla Klientów najkorzystniejsze, generuje bowiem stosunkowo niewielkie koszty i daje szybkie efekty w procesie ściągania należności.

W razie nieskuteczności polubownej windykacji firma występuje w imieniu Klienta na drogę sądową. Tu z kolei doświadczenie i profesjonalizm bezwzględnie decyduje o skuteczności i szybkości działania.

Największym i najczęściej popełnianym przez wierzycieli błędem jest zwlekanie z egzekwowaniem należności. Największe szanse odzyskania długu są w przypadku wierzytelności o krótkim czasie przeterminowania, poniżej 3 miesięcy. Niestety część przedsiębiorców zwleka nawet do czasu przeterminowania faktur, często nie wiedząc, że większość faktur ma 2 letni termin tzw. przedawnienia.

Ponadto odzyskanie długu na etapie polubownym to oszczędność czasu i pieniędzy.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem