Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

Czy prowadząc firmę musisz pogodzić się z faktem, iż wystawione przez Ciebie faktury zawsze będą opłacane z opóźnieniem?

Sytuacja gospodarcza sprawia, że profesjonalna windykacja należności staje się koniecznością.

Chyba każda osoba prowadząca własny biznes prędzej czy później przekonała się o tym, że wystawienie faktury to tylko jeden z etapów całej transakcji. W wielu sytuacjach okazuje się, że zdecydowanie trudniejsze jest wyegzekwowanie zapłaty niż samo pozyskanie kontraktu.

W niektórych branżach nieregulowanie płatności w terminie jest wręcz regułą. W takich warunkach bardzo trudno prowadzić interesy, bo jak zaplanować wydatki, gdy wpływy na rachunek bankowy nie pokrywają się z terminami określonymi na fakturach? Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest regularne dbanie o swoje wierzytelności.

Warto zadbać o dokumentację.

Przedsiębiorcy, zlecający nam windykację swoich należności bardzo często nie posiadają dokumentacji lub jest ona niekompletna. Utrudnia to cały proces, a w wielu przypadkach wręcz uniemożliwia skuteczną windykację. Warto zatem wiedzieć, że podpisana umowa, zlecenie czy korespondencja mailowa są ważnymi dokumentami potwierdzającymi zasadność roszczenia. Przed przystąpieniem do pracy należy zadbać o podpisanie umowy, która uwzględni zakres prac, czas realizacji, wysokość wynagrodzenia.

Warto mieć na uwadze czas.

Wieloletnie doświadczenie w branży pokazało, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na skuteczność i szybkość windykacji jest właśnie czas. Im później zostanie podjęta decyzja o rozpoczęciu działań windykacyjnych tym mniejsze są szanse na ich skuteczność. Czas jest sprzymierzeńcem dłużników. Jeżeli masz wątpliwości, czy Twoje należności nie są przedawnione skontaktuj się z naszym specjalistą w celu bezpłatnego zweryfikowania ich.

Warto być konsekwentnym.

Czynnikiem, który ma duże znaczenie dla pozytywnego zakończenia procesu windykacji jest dotrzymywanie terminów i bycie obojętnym na puste obietnice. Wierzyciel powinien ustalić konkretny termin zwrotu należności. Gdy nie zostanie on dotrzymany przez dłużnika należy konsekwentnie podjąć dalsze działania. Będzie to jasny i czytelny sygnał, że jesteśmy bardzo zdeterminowani i jedyne co nas usatysfakcjonuje jest uregulowanie długu.

Warto skorzystać ze wsparcia.

Wielu naszych Klientów potwierdza, iż zwrócenie z prośbą do zewnętrznej firmy windykacyjnej okazało się najskuteczniejszą metodą odzyskania należności. Wynika to głównie z faktu iż, przez lata wypracowaliśmy metody, które o  wiele intensywniej motywują dłużnika do zapłaty niż ponaglenia ze strony samego wierzyciela. Sytuacja gospodarcza sprawia, że profesjonalna windykacja należności staje się koniecznością.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem