call phone_android eMKa - pobierz
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

Jak przedsiębiorcy radzą z odzyskiwaniem swoich należności?

Prawie połowa polskich przedsiębiorców ma problemy z terminowym odzyskiwaniem płatności od swoich kontrahentów. Dylemat - jak radzić sobie w takiej sytuacji dotyczy zatem bardzo dużej grupy osób prowadzących biznes. 

Kiedy Twoi kontrahenci zwlekają z płatnościami, w firmowej kasie zaczyna brakować pieniędzy, Ty stajesz przed dylematem – jak zmotywować dłużnika, aby zapłacił zaległe faktury? Zdecydowana większość przedsiębiorców próbuje samodzielnie odzyskać swoje należności. Na ogół podejmowane na własną rękę działania, okazują się mało skuteczne. Tylko połowa z nich kończy się sukcesem.

Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy?

Ogromne znaczenie mają zapewne stereotypy i mity związane z branżą windykacyjną. W czasie spotkań z potencjalnymi Klientami niejednokrotnie słyszymy stwierdzenia:

   - samodzielne odzyskiwanie długów, co prawda nie jest skuteczne, ale przynajmniej nic nie kosztuje;

   - wynajęcie firmy windykacyjnej wiąże się z dodatkowymi kosztami;

   - zlecenie windykacji popsuje relacje biznesowe z kontrahentami;

   - na windykację jest jeszcze czas.

Zdecydowana większość z nich mija się z prawdą.
Przedsiębiorca, który korzysta z outsourcingu usług windykacyjnych, przede wszystkim oszczędza czas pracowników i pozwala firmie na poświęceniu się prowadzenia działalności, stanowiącej core biznesu. Zlecenie windykacji pomaga w utrzymaniu czystości kontaktów handlowych z partnerami. Jednocześnie redukuje koszty własne i dzięki wyspecjalizowanym metodom pozwala odzyskać zaległe zobowiązania. Warto podkreślić, że nasza firma rozlicza usługi na zasadzie success fee, tzn. Klient płaci prowizję jedynie wówczas, gdy odzyskamy dług. Ta forma rozliczeń nie niesie ryzyka dla przedsiębiorcy i bardzo mobilizuje do działania.
Jeśli rozważasz zlecenie windykacji swoich należności firmie zewnętrznej,  poznaj nas bliżej i skontaktuj się, abyśmy mogli poznać i zrozumieć Twój biznes i Twoją sytuację.

 

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Czerwonego Krzyża 41
wejście od ulicy Rynkowej

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem