Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

Przedsiębiorcy nie lubią windykacji.

Przedsiębiorcy nie lubią windykacji, a przecież tak nie wiele trzeba, aby odzyskać swoje pieniądze już teraz.

Oczywiście nie jesteśmy cudotwórcami i jak niektórzy piszą, „nie załatwiamy rzeczy trudnych od ręki a na cuda trzeba poczekać”, natomiast odzyskanie należności w kilkanaście dni do naprawdę niezły wynik. Dlaczego tak się dzieje? Wiele osób które, zalega z płatnością za fakturę kilka miesięcy, wie, że wierzyciel z jakiegoś powodu jeszcze czeka na swoją wierzytelność. Wie również, że ta sama faktura w firmie windykacyjnej nie będzie leżała na półce. Po prostu firma windykacyjna „żyje z windykacji” i czas jest tutaj niezwykle istotnym elementem. Poza tym nie istnieje żadna więź emocjonalna, czy jakakolwiek relacja z dłużnikiem.

Nie wszyscy dłużnicy oczywiście tak myślą, odsuwając w czasie jak najdalej termin rozliczenia się ze swoim wierzycielem aż do procesu sądowego i egzekucji komorniczej. I tutaj dobra informacja dla naszych Klientów, gdyż wyroki w siedleckim sądzie gospodarczym zapadają nawet w kilka tygodni i prawie natychmiast mamy gotowy tytuł wykonawczy dla komornika.

Pieniądze i święty spokój, tego właśnie pragną przedsiębiorcy.

Wiemy coś na ten temat, bo sami jesteśmy jednymi z nich. Chodzi o to, by firma dobrze prosperowała, ale nie kosztem życia, rodziny, czasu i zdrowia. Każdy przedsiębiorca dobrze wie, że w jego pracy istotne są działania, takie jak rekrutacja właściwych pracowników, strategie zarządzania firmą, tzw. wizja końca, szeroko rozumiany marketing, rozwój nowych produktów czy usług i wiele innych rzeczy.

Ostatecznie jednak i tak chodzi o to, by firma przynosiła pieniądze. Spokój z ich posiadania i dający przestrzeń do czerpania satysfakcji z prowadzenia biznesu i z życia rodzinnego po prostu przestanie istnieć, podobnie jak firma która upadnie, jeżeli ich zabraknie.

Niezapłacone w terminie faktury z tytułu zrealizowanych usług, umów najmu lokalu, umów zleceń czy o dzieło lub sprzedanego towaru spędzają sen z powiek nie jednemu przedsiębiorcy, zwłaszcza jeżeli ta wierzytelność ma wpływ na płynność finansową jego przedsiębiorstwa, a przecież nie ma nic gorszego niż zaległe wypłaty dla pracowników, którzy zrobili swoje, towar, który nie przyszedł na czas i będzie długie miesiące zalegał na magazynie, piętrząc problemy i generując koszty, i tak dalej można mnożyć przykłady.

Więc jeżeli opisane sytuacje dotyczą również Ciebie i chcesz, aby Twoja firma dawała Ci, co raz więcej pieniędzy, a zabierała mniej czasu, napisz lub zadzwoń do nas.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem