Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

Co możesz zrobić sam zanim oddasz sprawę do firmy windykacyjnej – mini poradnik.

Zanim zdecydujesz się powierzyć swoją sprawę firmie windykacyjnej, warto podjąć samodzielne kroki w celu odzyskania swoich pieniędzy.

Zanim zdecydujesz się powierzyć swoją sprawę firmie windykacyjnej, warto podjąć samodzielne kroki w celu odzyskania swoich pieniędzy.

KROK 1 -> Wykonaj do dłużnika jeden telefon z informacją, że minął termin płatności za wykonane usługi, czy dostarczony towar, postaraj się uzyskać od niego deklarację dokładnej daty spłaty. Zadzwoń tylko raz, nie proś swojego dłużnika o pieniądze, celem Twoim jest tylko uzyskanie deklaracji terminu spłaty. Jeżeli do tego dnia nie odzyskasz swojej należności, wyślij pisemne wezwanie do zapłaty.

KROK 2 -> Wezwanie do zapłaty (wzór znajdziesz poniżej) wyślij koniecznie ZPO (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). Jak otrzymasz „zwrotkę” z poczty z informacją, że adresat odebrał korespondencję, poczekaj na wpłatę tyle dni, ile dałeś dłużnikowi na spłatę w wezwaniu. Sugerujemy, abyś w wezwaniu wpisał 7 dni.

KROK 3 -> Wykonaj do dłużnika telefon dzień przed końcem terminu spłaty, który określiłeś w wezwaniu, z pytaniem o spłatę. Jeżeli nie uzyskasz informacji lub dłużnik nie odbierze telefonu, poczekaj na wpłatę do jutra. To już ostatnia czynność, którą warto wykonać samodzielnie.

KROK 4 -> Jeżeli nie odzyskałeś swojej wierzytelności, przekaż sprawę do firmy specjalizującej się w windykacji należności.


Wzór do pobrania << pobierz

 

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem