Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

O co pytają nas Klienci cz.9

Jak wygląda cała procedura odzyskania wierzytelności?

W pierwszej kolejności kierujemy Ostateczne Przedsądowe Wezwanie Do Zapłaty. Jest to pismo od firmy windykacyjnej, która specjalizuje się w ściąganiu długów. Inaczej działa na dłużnika takie pismo niż pismo od swojego wierzyciela. Spotykamy się bardzo często z sytuacją, w której nasz Klient samodzielnie wysłał dwa wezwania do zapłaty, wykonał kilkanaście telefonów, a wszystko to trwało ponad 4. miesiące. Po przekazaniu sprawy do nas już pierwsze nasze wezwanie spowodowało reakcję u dłużnika, który natychmiast przystąpił do rozmów, w wyniku których zawarto porozumienie, na mocy którego część długu została spłacona, a część rozłożona na raty. Zdarza się też tak, że po naszym wezwaniu pieniądze od dłużnika są na naszym koncie w ciągu 3. dni, licząc od odebrania korespondencji przez dłużnika.

Jeżeli jednak droga polubowna nie przynosi efektu w postaci rozliczenia się dłużnika lub zawarcia ugody i rozłożenia długu na raty, kierujemy sprawę do sądu. Wiąże się to opłatami sądowymi, o których pisaliśmy już niejednokrotnie, jednak dla przypomnienia: wpis sądowy 5% wartości przedmiotu sporu powyżej 20.000 zł (przy mniejszych wartościach są to kwoty od 30 zł do 250 zł) i 17 zł opłata za pełnomocnictwo, plus ewentualne zaliczki dla komornika, jeżeli dojdzie do postępowania egzekucyjnego (najczęściej od 50 zł do 250 zł). Co ważne, od tych opłat my nie pobieramy żadnych prowizji, kwoty te doliczane do długu są zwracanie Klientowi w 100% w pierwszej kolejności.

Kwestia minimalnego progu, kwoty wierzytelności, jaką się zajmiecie.

W przypadku jednorazowych zleceń jesteśmy zainteresowani poprowadzeniem spraw powyżej 1500 zł. Jednak w przypadku Klientów, którzy już wcześniej korzystali z naszych usług, nie ma żadnych limitów kwotowych. Nie jesteśmy też zainteresowani braniem spraw „na próbę”.

Jaką prowizję pobieracie? Czy są jakieś opłaty z góry? Czy są jakieś abonamenty?

Nasze wynagrodzenie jest wynagrodzeniem prowizyjnym, które mieści się w granicach od 10% do 30% netto, w zależności od tego, na jakim etapie odzyskamy pieniądze dla naszego Klienta. Kierujemy się zasadą, im mniej naszej pracy, tym niższe nasze wynagrodzenie. Nie pobieramy, żadnych opłat z góry, ani opłat abonamentowych.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem