Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

O co pytają nas Klienci cz.8

Czy ściągacie też długi od osób prywatnych?

Specjalizujemy się w windykacji należności z segmentu Klienta biznesowego. Natomiast czasami zdarza się, że jest to wierzytelności, którą trzeba odzyskać od osoby prywatnej i również poprowadzimy taką sprawę. Są to przeważnie prywatne umowy najmu mieszkań czy lokali lub umowy pożyczek. Ważne dla wszystkich osób, które pożyczają pieniądze osobom prywatnym, żeby miały świadomość, że każda pożyczka powinna być dobrze udokumentowana. Najlepiej, aby umowa pożyczki była spisana u notariusza, jeżeli nie to tak czy inaczej, powinna być to umowa na piśmie. Umowa taka powinna precyzyjnie określać warunki jej spłaty, terminy jej spłaty, odsetki, ewentualne koszty dodatkowe, jak chociażby pokrycie kosztów notariusza przez pożyczkobiorcę oraz czytelne podpisy obu stron na tej umowie.

Nie jestem zdecydowany na windykację, muszę zajmować się swoją firmą, nie mam czasu na chodzenie po sądach.

Świetnie się składa. Jedyne co musisz zrobić, to podpisać z nami umowę, ponieważ cały proces związany z odzyskaniem wierzytelności jest po stronie MK-FINANSE. Podpisując umowę przelewu wierzytelności, o której pisaliśmy na poprzednim blogu, która określa zasady współpracy i rozliczeń pomiędzy Tobą a MK-FINANSE, natomiast całe czynności procesowe są po stronie MK-FINANSE, dzięki temu nie będziesz obciążany żadnymi dodatkowymi czynnościami. To my kontaktujemy się z dłużnikiem, to my wysyłamy do niego pisma. Ty otrzymujesz natomiast na bieżąco informacje, na jakim etapie znajduje się obecnie Twoja sprawa.

Mam dłużnika na 8 tys. - ile będzie kosztowało mnie odzyskanie pieniędzy, jeżeli trzeba będzie skierować sprawę do sądu?

Opłata sądowa, która jest później doliczana do długu, wynosi w tym przypadku 300 zł, do tego 17 zł za pełnomocnictwo. Dodatkowym kosztem, jeżeli dojdzie do postępowania komorniczego, mogą być zaliczki na czynności komornicze i one się wahają od 50 zł do 250 zł. Obie te kwoty doliczane są do długu i zwracane Klientowi w całości na konto w pierwszej kolejności po odzyskaniu wierzytelności.

Czy nie pobieracie żadnych dodatkowych kosztów oprócz prowizji i ewentualnych kosztów związanych ze skierowaniem sprawy do sądu, czy późniejszych działań komorniczych?

Nie. Nie pobieramy.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem