Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

O co pytają nas Klienci cz.7

Na czym polega przelew wierzytelności?

Jest to umowa skutkująca zmianą osoby uprawnionej do żądania wykonania zobowiązania.
Zasadą prawa cywilnego jest możliwość zmiany wierzyciela bez zgody dłużnika. Możliwość taka wynika z art. 509 k.c. Zmiana taka odbywa się na podstawie umowy przenoszącej wierzytelność na osobę trzecią - umowy cesji (przelewu) wierzytelności. Strony takiej umowy nazywane są cedentem (strona zbywająca wierzytelność) i cesjonariuszem (strona nabywająca wierzytelność).

Jakie korzyści wynikają dla mnie z takiego rozwiązania?

Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz Klient przestaje być stroną w sprawie, z punktu widzenia Klienta jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, gdyż to już nie on będzie musiał kontaktować się ze swoim dłużnikiem, a w przypadku ewentualnej sprawy sądowej nie będzie musiał stawiać się w sądzie. Oczywiście w sytuacji złożenia sprzeciwu przez dłużnika może tak się zdarzyć, natomiast z naszego doświadczenia wynika, że zdarza się to bardzo sporadycznie. Jeżeli mówimy już o sądzie, to bardzo dobrą informacji jest fakt, że dzięki opisanej powyżej umowie przelewu wierzytelności sądem właściwym jest Sąd Gospodarczy w Siedlcach, gdzie nawet w ciągu 30 dni mamy „wysądzoną” sprawę i tytuł wykonawczy. W Warszawie na podobny wyrok Klient musiałby czekać minimum 6 miesięcy. Jeżeli zależny Ci na szybkim odzyskaniu swoich pieniędzy to przelew wierzytelności jest dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego właśnie wam miałbym przekazać sprawę do windykacji?

Naszym głównym celem jest odzyskanie całej należności w jak najkrótszym czasie oraz utrzymanie Twoich dobrych relacji z kontrahentem. Dla naszych Klientów istotne jest to, że:

- szybko odzyskują należności,

- umowa jest transparentna,

- cena konkurencyjna.

Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju. Aby zlecić nam sprawę do windykacji, wszystkie formalności możemy załatwić korespondencyjnie. Jednak jeżeli będziesz chciał, to oczywiście możemy się spotkać, aby dopełnić formalności, które w MK-FINANSE ograniczamy naprawdę do minimum. Doświadczeni prawnicy i sprawnie działające biuro obsługi Klienta to kolejne argumenty „dlaczego właśnie my”. Sprawne odzyskanie wierzytelności to czasami bardzo złożony proces, telefony do dłużnika, wezwania do zapłaty, skuteczne doręczenie, pilnowanie terminów, pozew do sądu, odpowiednie opłaty, wyrok upominawczy lub nakazowy, klauzula wykonalności, tytuł wykonawczy, komornik, egzekucja itp. To tylko niektóre elementy tego procesu. Naszym celem jest, aby dla Ciebie był to bardzo prosty proces: oddajesz nam swoją sprawę i czekasz na pieniądze.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem