Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

O co pytają nas Klienci cz.3

Mam dłużnika, który jest w likwidacji. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość odzyskania pieniędzy?

Oczywiście. Jeżeli dłużnik jest w likwidacji, my jak najbardziej jesteśmy zainteresowani poprowadzeniem takiej sprawy. Celem postępowania likwidacyjnego w spółkach kapitałowych i osobowych jest spieniężenie majątku i zakończenie bieżących spraw spółki. Nie należy tutaj mylić likwidacji z upadłością, gdyż postępowanie likwidacyjne może wiązać się po prostu z zakończeniem prowadzenia działalności danej spółki. Szczegóły tego procesu regulują przepisy ustawy z dn. 15 września 2000r. – Kodeks spółek handlowych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1577). Spółka może być w likwidacji nawet kilka lat i funkcjonować jak każdy inny podmiot.

Czy żeby przerwać bieg przedawnienia, wystarczy wysłać do dłużnika wezwanie do zapłaty listem poleconym?

Nie. Bieg przedawnienia przerywa tylko złożenie pozwu o zapłatę do sądu lub mediacji, zawezwanie do próby ugodowej również przed sądem lub tzw. uznanie długu przez dłużnika. Często doradzamy Klientom, którzy sami próbują odzyskać swoje pieniądze, aby brali od dłużnika zobowiązanie na piśmie, że spłaci dług do dnia xxx. Dzięki temu następuje opisane uznanie długu i przerwany bieg przedawnienia.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższą infografiką.

  • O co pytają nas Klienci cz.3
Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem