Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

O co pytają nas Klienci cz.1

Jaka jest szansa na odzyskanie długu?

Wpływ na to ma wiele czynników. Po pierwsze sprawdzamy, czy dług nie jest przedawniony, dlatego zawsze przed podpisaniem umowy prosimy Cię o przesłanie dokumentów źródłowych, takich jak niezapłacona faktura, umowa, zamówienie, zlecenie etc. Po drugie czy dług jest wymagalny i bezsporny. Jeżeli dłużnik nie uznaje tego długu, bo np. twierdzi, że nie otrzymał zamówionego towaru czy usługi, sprawa może skończyć się w sądzie i być rozpatrywana w trybie zwykłym. Po trzecie ile czasu już upłynęło od dnia wymagalności zapłaty. Z doświadczenia wiemy, że im odleglejszy termin, tym mniejsze szanse na dobrowolne uregulowanie zapłaty, dłużnik, który nie uregulował swojego zobowiązania w ciągu 90 dni, nie będzie chciał zapłacić w ogóle. Po czwarte, jakie czynności windykacyjne poczyniłeś sam. Być może zwykłe wezwanie do zapłaty wysłane przez Ciebie do dłużnika rozwiąże problem. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to spróbuj to zrobić. Po piąte, jeżeli Twoje działania niestety nic jednak nie dały i przekazałeś nam sprawę do windykacji, dobrze, abyś przekazał nam jak najwięcej informacji o dłużniku. To może znacznie przyśpieszyć odzyskanie Twojej należności i znacznie obniżyć koszty postępowania. Po szóste czy dłużnik jest wypłacalny, czy nie jest w upadłości, czy posiada majątek, udziały w spółkach, środki na koncie, czy jest gdzieś zatrudniony itp., więc kondycja finansowa dłużnika ma znaczenie, natomiast jest tak dużo możliwości wynikających z procedur windykacji, że dochodzenie odzyskania tej należności jest możliwe, chociażby dochodzenie należności od osób trzecich w tzw. skardze pauliańskiej, nawet jeżeli dłużnik jest w tzw. sanacji (restrukturyzacji), też jest możliwość odzyskania pieniędzy. O ile nie dzisiaj, o tyle za 2-3 lata może okazać się, że w masie upadłościowej jest tyle pieniędzy, że spłacą się wszyscy dłużnicy.

Podsumowując, szanse na odzyskanie długu są bardzo duże, natomiast wpływ na to ma wiele czynników.

Skąd będę wiedział co dzieje się z moją sprawą?

Każdy nasz Klient ma przypisanego Opiekuna Klienta. Dzięki temu na bieżąco będziemy informować Cię o statusie sprawy. Każdy Klient decyduje, w jakiej formie ma być o tym informowany, może do Ciebie zadzwonić lub poinformować Cię mailowe. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 w tych godzinach udzielamy wszelkich informacji. Oczywiście Ty też możesz do nas zadzwonić, do swojego Opiekuna Klienta.

Czy pobieracie opłaty wstępne i jakieś opłaty abonamentowe?

Bardzo wielu Klientów pyta nas o to, czy są pobierane jakieś opłaty abonamentowe, ponieważ wiele firm wypracowało sobie właśnie taki sposób na współpracę i rozliczenia z Klientami. My nie pobieramy żadnych opłat wstępnych ani opłat abonamentowych.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem