Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Windykacja

Blog

oraz nasze publikacje

Masz problem z odzyskiwaniem swoich należności? Sprawdź, czy potrzebujesz profesjonalnej windykacji!

Wybór firmy, która zajmuje się profesjonalną windykacją należności, jest jednym z najważniejszych etapów całego postępowania, od tego zależy skuteczność, profesjonalizm i sprawność w odzyskaniu długu. Priorytetem jest transparentna umowa pomiędzy Klientem a firmą windykacyjną, która w prosty i przejrzysty sposób określa zasady współpracy, procedury i warunki rozliczeń.

Windykacja to dochodzenie własności za pomocą środków określonych w obowiązujących przepisach prawnych. Wbrew niektórym opiniom windykacja jest w pełni legalna i dopuszcza wszelkie działania niełamiące obowiązującego stanu prawnego.

Istnieją dwa podziały charakteryzujące czynności windykacyjne. Pierwszy z nich dzieli się na:

  • Windykację polubowną polegającą na monitowaniu dłużnika, które ma doprowadzić do spłaty należności.
  • Windykację sądową dotyczącą przypadków, gdzie brak chęci współpracy ze strony dłużnika – sprowadza się ona do uzyskania sądowego wyroku lub nakazu zapłaty, który uzupełniony w klauzulę wykonalności jest podstawą do egzekucji komorniczej.

Komu tak naprawdę potrzebna jest windykacja ?

Doświadczenie, statystyki wskazują, że najlepiej i najefektywniej egzekwuje się niezapłacone zobowiązania do trzech miesięcy po terminie płatności. Dlatego tak naprawdę najważniejsza jest kontrola płatności w poszczególnych firmach, monitorowanie płatności i ich sposobów pokazuje przedsiębiorcom, kiedy jakie działania są najskuteczniejsze. Samodzielna windykacja nie zawsze jednak jest skuteczna, z różnych powodów nie przynosi oczekiwanych efektów. Warto wtedy podjąć działania w kierunku nawiązania współpracy z firmą windykacyjną, która w sposób profesjonalny zajmie się odzyskaniem zaległych płatności, postępując zgodnie z prawem. 

Czym kierować się podczas wyboru firmy windykacyjnej?

Wybór firmy, która zajmuje się windykacją należności, jest jednym z najważniejszych etapów całego postępowania, od tego zależy skuteczność, profesjonalizm i sprawność w odzyskaniu długu. Priorytetem jest transparentna umowa pomiędzy klientem a firmą windykacyjną, która w prosty i przejrzysty sposób określa zasady współpracy, procedury i warunki rozliczeń.

Bardzo ważne jest nastawienie firmy na sprawne i skuteczne działania na etapie polubownym. Warto zadbać o wykazanie zrozumienia w stosunku do dłużnika i szukać kompromisu. Dla klienta jest to informacja, że firma dołoży wszelkich starań, aby wierzytelność została jak najszybciej spłacona i sprawa zakończona. Jednak jeśli proces polubowny okaże się niewystarczający, ważne jest, aby sprawa została poprowadzona do końca,  wykorzystując do tego kolejne możliwe działania. Proces sądowy wiąże się z posiadaniem działu prawnego, który po uzyskaniu wyroku zadba o pełną opiekę i nadzór w postępowaniu komorniczym, np. poprzez skuteczne działania związane z wyszukiwaniem majątku dłużnika.

Doświadczenie i staż firmy na rynku będzie kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru firmy do współpracy. Gdyby Klienci nie byli zadowoleni z działań firmy, taka firma nie utrzymałaby się na rynku. Świadczy to o profesjonalizmie                      i skuteczności w działaniu. 

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Bp. Świrskiego 41

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem