Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Uszkodzenia w pojeździe.

Stłuczki, wypadki komunikacyjne czy kolizje drogowe często kończą się różnego typu uszkodzeniami w pojeździe. Osoba, która została poszkodowana powinna w takim przypadku otrzymać ubezpieczenie z OC sprawcy wypadku. Uzyskanie go wiąże się ze wypełnieniem odpowiednich wniosków i zaświadczeń oraz sprawdzeniem wiarygodności danej firmy ubezpieczeniowej. Jest to istotne dlatego, że nie zawsze uwzględniają one wszystkie koszty związane z serwisem, wymianą części i naprawą samochodu.

Za co powinien zapłacić ubezpieczyciel?

Należy pamiętać, że rekompensata powypadkowa musi uwzględniać nawet najmniejsze elementy związane z pracami nad uszkodzonym pojazdem. Jest to między innymi opłata za poszczególne części auta konieczne do zamiany na nowe (oryginalne), pełen czas pracy zatrudnionych mechaników czy lakierników, przegląd techniczny po serwisie i wszelkie pozostałe czynności związane ze spektrum szkód. Całość kosztów musi być pokryta z ubezpieczenia osoby, która spowodowała wypadek. Ważne jest zatem jej konkretne wyliczenie, aby później nie wystąpiły braki w finansowaniu naprawy.

Jak uzyskać odszkodowanie sprzed kilku lat?

Niestety, jak już wcześniej zauważyliśmy, często zdarza się, że odszkodowanie nie odpowiada cenie za profesjonalnie przeprowadzony serwis samochodu. Uszkodzenia w pojeździe muszą być wtedy naprawione przy pomocy tańszych części wymiennych lub mniej doświadczonych mechaników. Skraca to żywotność naszego pojazdu, ale również

bezpieczeństwo jego użytkowania. Dlatego też osoby, które są świadome tego, że nie uzyskały wystarczającej rekompensaty po wypadku komunikacyjnym, mogą ubiegać się o jej uzupełnienie, również z OC sprawcy.

Jako firma zajmująca się świadczeniami związanymi z odszkodowaniami, pomagamy naszym Klientom w ponownemu złożeniu wniosku o odszkodowanie za uszkodzenia pojazdu. Można tego jednak dokonać tylko w przypadku, gdy wypadek miał miejsce 3 lata temu a auto nie było starsze niż 10 lat. W ramach konsultacji z naszym doradcą, udzielamy wszelkich informacji z tego zakresu i podpowiadamy kto kwalifikuje się do uzupełnienia odszkodowania.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem