Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Wypadki komunikacyjne.

Podczas poruszania się zarówno pieszo, jak i rowerem czy samochodem, trzeba zdawać sobie sprawę z możliwych niebezpieczeństw związanych z byciem uczestnikiem ruchu. Dlatego też uzyskiwanie odszkodowania po wypadkach komunikacyjnych jest tematem wartym podjęcia oraz przemyślenia. W przyszłości taka wiedza może być kluczowaw prawidłowym postępowaniu zarówno po mniej lub bardziej tragicznym wydarzeniu na drodze.

Rodzaje wypadków komunikacyjnych

Na początku przyjrzyjmy się, jakie ich typy mogą się przytrafić na drodze:

■ na przejściach dla pieszych

■ związane z potrąceniem rowerzystów

■ zderzenia samochodowe (czołowe, tylne, boczne)

■ kolizja

■ motocyklowe

Każdy przytoczone zderzenie komunikacyjne charakteryzuje się tym, że jedna ze stron lub obie, doznają obrażeń fizycznych i/lub mienia. Odszkodowanie można zatem uzyskać biorąc pod uwagę całe spektrum wyrządzonych szkód – od tych związanych ze zdrowiem, aż po odnoszące się do uszkodzonego pojazdu czy innych przedmiotów osobistych, które zostały zepsute w trakcie wypadku.

Jak uzyskać odszkodowanie?

Po pierwsze, kluczowe jest wskazanie wszystkich obrażeń i strat związanych z wypadkiem komunikacyjnym. W otrzymaniu należytej rekompensaty przydatne mogą być również dowody w postaci monitoringu zewnętrznego (np. na ulicy czy najbliższym budynku) lub prywatnego – wielu kierowców posiada obecnie własne kamerki w pojazdach. Pomocni stają się także świadkowie, którzy mogą wesprzeć w ustaleniu kto jest sprawcą wypadku, jak i czynników, które do niego doprowadziły.

Ogólne porady

Uzyskiwaniem zapomogi powypadkowej zajmują się przedsiębiorstwa, specjalizujące się w przeprowadzaniu swoich poszkodowanych Klientów poprzez poszczególne procedury urzędowe. Warto także zwrócić uwagę na to, że każdy, nawet po najlżejszym wypadku komunikacyjnym, może czuć się przytłoczony nadmiarem spraw do załatwienia.

Świadczenia tego typu firmy są również udzielane w przypadku otrzymania decyzji odmownej, kiedy osoba samodzielnie starała się o otrzymanie odszkodowania czy tzw. renty wyrównawczej.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem