Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Wypadki w pracy.

Podczas wykonywania różnorodnych czynności zawodowych, jesteśmy w różnym stopniu narażeni na charakterystyczne dla danej branży wypadki przy pracy, niosące za sobą obrażenia i uszczerbki na zdrowiu. Ważne w tym kontekście jest posiadanie ubezpieczenia lub wiedzy z zakresu uzyskiwania odszkodowania w razie kontuzji, zranienia lub zniszczenia mienia.

Za jakie rodzaje wypadków przy pracy można uzyskać odszkodowanie?

Wsparcie osób może dotyczyć przypadków takich, jak:

■ uszczerbek na zdrowiu fizycznym (szczególnie dotyczy to prac z maszynami, na budowach, przy przenoszeniu ciężkich przedmiotów itp.),

■ osłabienie zdrowia psychicznego (sytuacje związane z presją, stresem i wieloma innymi sprawami, w których naruszana jest godność osobista lub intymna pracownika),

■ straty związane z uszkodzeniem prywatnych przedmiotów materialnych (np. gdy osoba dojeżdża na miejsce pracy własnym autem, rowerem, musi używać własnych sprzętów elektronicznych i innych).

Świadczenia uwzględniające otrzymanie przez daną osobę zapomogi finansowej, muszą pokrywać ewentualne koszty leczenia, rehabilitacji czy terapii poszkodowanego.

Jak uzyskuje się odszkodowanie?

Warto pamiętać, że zdarzają się przypadki, w których odszkodowania nie są przyznawane. Dotyczy to osób, u których dowiedziono, że wypadek przy pracy został przez nie świadomie spowodowany lub też wynikał z jawnego złamania regulaminu BHP i zasad obowiązujących w danym przedsiębiorstwie. Jeśli szkody nie zostały odniesione z własnej winy, można ubiegać się o różne typy wsparcia.

Oprócz przedstawienia dowodów rzeczowych lub w postaci świadków zdarzenia czy też powtarzających się, niebezpiecznych sytuacji, należy zapoznać się z rodzajami odszkodowań za wypadki w pracy. Są to zarówno jednorazowe formy wsparcia, jak i zasiłki wyrównawcze, chorobowe, renty itp. Do złożenia wniosku potrzebne są jeszcze

dodatkowe dokumenty (zaświadczenia zdrowotne i protokoły od osoby zatrudniającej).        W ubieganiu się o tego typu pomoc można poszukać porady u doradców z firm zajmujących się na co dzień uzyskiwaniem tego typu świadczeń.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem