Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Kompleksowa obsługa Klientów

Reprezentując osobę poszkodowaną przed zakładem ubezpieczeń, działamy kompleksowo. Przekazując nam swoja sprawę, wybierasz pewność, że cały proces zostanie poprowadzony należycie.

Jeżeli miałeś wypadek, w którym doznałeś uszczerbku na zdrowiu bądź też uczestniczyłeś w kolizji drogowej, koniecznie musisz wiedzieć, że zgłoszenie szkody do zakładu ubezpieczeń to pierwszy krok do szybszej wypłaty odszkodowania. Zatem nie warto z tym zwlekać, najkorzystniej jest zrobić zgłoszenie szkody jeszcze przed zakończeniem leczenia.

Reprezentując osobę poszkodowaną przed zakładem ubezpieczeń, działamy kompleksowo: gromadzimy dokumenty, przygotowujemy wszelkie pisma, które są podstawą do uzyskania odszkodowania, m.in. za:

  • uszczerbek na zdrowiu odniesiony wskutek wypadku (komunikacyjnego, jak również wypadku spowodowanego w innych okolicznościach),
  • utracone dochody za czas niezdolności do pracy,
  • zwrot kosztów leczenia, pobytu w szpitalu, opieki medycznej, przystosowania do nowych warunków i innych,
  • inwalidztwo,
  • utracone dochody, gdy pojazd służył celom działalności gospodarczej,
  • opóźnienie w wypłacie odszkodowania (odsetki).

Nie poprzestajemy na samym zgłoszeniu szkody. Zajmujemy się również skierowaniem sprawy do sądu i przeprowadzeniem całego postępowania. Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do zwykłej ugody pozasądowej z towarzystwem ubezpieczeń, skierowanie sprawy do sądu daje znacznie większe możliwości, m.in. w zakresie uzasadnienia wysokości należnej kwoty odszkodowania. Postępowanie sądowe w procesie odszkodowawczym to również perspektywa skutecznego odwołania się od wcześniejszej decyzji ubezpieczyciela. 

Jest to bardzo ważne, gdyż na ogół odszkodowanie, zadośćuczynienie czy też renta uzyskane na drodze polubownej są wielokrotnie niższe od tego, co poszkodowanemu faktycznie się należy. Proponując ugodę, ubezpieczyciel zapewnia, iż kwota zawarta w ugodzie jest „ostateczną” i maksymalną, jaka może zostać wypłacona w danym przypadku. Jednak bardzo często jest to dalekie od prawdy. Odszkodowania zasądzane przez sądy są niemal zawsze dużo większe od kwoty, jaka była przyznawana początkowo przez ubezpieczyciela.

Jesteśmy tego świadomi, dlatego też naszym Klientom zawsze proponujemy kompleksowe poprowadzenie sprawy, czyli od zgłoszenia szkody, aż po odzyskanie pełnego należnego odszkodowania na drodze sądowej.

Przekazując nam swoja sprawę, wybierasz pewność, że cały proces zostanie poprowadzony należycie.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Bp. Świrskiego 41

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem