Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Jakimi wartościami kierujemy się w MK-Finanse?

Gdy używamy słowa „wartość” w kontekście przedsiębiorstwa na ogół mamy na myśli pieniądze, jednak nie tym razem... Dziś chcę powiedzieć Wam jakie wartości niematerialne są najważniejsze w mojej firmie.

Bardzo wiele osób, gdy słyszy „wartość” w odniesieniu do firmy, przedsiębiorstwa ma na myśli wartości materialne: samochody, budynek, pieniądze  itp. Jednak mówiąc o wartościach, mam na myśli wartości niematerialne, które w prowadzeniu działalności gospodarczej i pracy w zespole nadają ogromny sens.

Czym są „wartości” ?  - wd. Psychologa Miltona Rokeacha: „Wartości są to te normy i zasady postępowania, które umożliwiają rozwój człowieka i osiągnięcie satysfakcji w życiu”. Są to przekonania i zasady, którymi kierujemy w codziennym życiu zarówno zawodowym, jak i prywatnym.

Moje wartości mogą bardzo różnić się od innych osób, z którymi się spotykam czy pracuję, na pewno zgodzisz się ze mną, że jeśli masz spójne wartości ze swoim najbliższym otoczeniem, zupełnie inaczej wygląda sposób komunikacji, realizacji wspólnych zadań.  W odniesieniu do biznesu takie zespoły są o wiele bardziej efektywne, szybciej i sprawniej realizują swoje zadania.

Stworzenie jednak zbioru takich zasad, którymi mamy się kierować każdego dnia nie jest prostą sprawą, wymaga zaangażowania całego zespołu, uszanowania zdania każdego członka zespołu i bycia otwartym na innych.

W ramach naszej organizacji kierujemy się zasadą FairPlay – termin zapożyczony od sportowców, oznaczający uczciwą grę. Zasada ta przeniesiona na grunt biznesowy oznacza przede wszystkim uczciwość  w stosunku do siebie nawzajem, naszych Klientów i współpracowników. Jeśli dołożymy do tej zasady wiarę i poczucie ogromnego sensu w to, co robimy, w usługę, którą świadczymy dla naszych Klientów, tworzymy coś więcej niż dobrze działające przedsiębiorstwo  - tworzymy markę, która jest wyznacznikiem w budowaniu relacji i jakości świadczonych usług na rynku.

Motto naszego zespołu to:” Zrób to, co możesz, tym co masz, tu gdzie jesteś  - najlepiej jak potrafisz”,  - nic dodać, nic ująć. Poczucie, że każdy z członków naszego zespołu, bez względu na zajmowane stanowisko czy zakres obowiązków angażuje się w swoją pracę „najlepiej jak potrafi” bardzo buduje świadomość, że nasi Klienci obsługiwani są z największą starannością.

Wiele firm ogranicza się jedynie do spisania wizji lub misji na stronie internetowej, my postanowiliśmy nasze wartości i przekonania zebrać i spisać. Tak powstał KODEKS HONOROWY ! Kodeks, którym kierujemy się na co dzień, który wspiera nas w podejmowaniu decyzji, w konsekwentnym działaniu i osiąganiu wyznaczonych celów, sprzyja pracy zespołowej oraz zaprasza do współpracy ludzi o podobnych wartościach.  

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem