Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Czy warto zgłaszać roszczenie odszkodowawcze samodzielnie czy przy wsparciu pełnomocnika?

Przed zgłoszeniem szkody lub roszczenia objętego ubezpieczeniem OC sprawcy warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi zasad postępowania oraz wymaganymi dokumentami. Zakład ubezpieczeń przystąpi do procesu likwidacji szkody dopiero jak my, jako Poszkodowani, dopełnimy wszystkich formalności.
 

W ostatnim czasie szereg osób zadaje pytania odnośnie do samodzielnego ubiegania się.
o świadczenie odszkodowawcze z towarzystwa ubezpieczeniowego. Zastanawiają się, czy będą w stanie uzyskać właściwą rekompensatę za wypadek bez pomocy pełnomocnika. Często jednak nie mają gruntownej wiedzy, jak ma wyglądać prawidłowe zgłoszenie, które będzie zawierało niezbędne informacje i dokumenty.

Właściwe zgłoszenie szkody nie jest zatem bez znaczenia, gdyż  daje ubezpieczycielowi podstawy do uznania lub oddalenia roszczeń. Musi zawierać:

  • dokładny opis miejsca i przebiegu zdarzenia - jak doszło do wypadku, jakie okoliczności towarzyszyły zdarzeniu;
  • opis obrażeń ciała i przebytego leczenia - dokładne wskazanie urazów oraz wyjaśnienie jak przebiegało leczenie, czy konieczny był pobyt w szpitalu, zabiegi, operacje, jak długo trwała rehabilitacja;
  • wpływ wypadku na zdrowie i życie - duży wpływ na wysokość uzyskiwanych świadczeń ma także  opis wpływu  zdarzenia na zdrowie i życie, bardzo istotne jest,  jak wygląda  życie Poszkodowanego po wypadku, a także jakie rokowania na przyszłość ma jego  stan zdrowia;
  • roszczenia odszkodowawcze  Poszkodowany we wniosku zobowiązany jest do wskazania, o jakie roszczenia wnioskuje, a także w jakiej kwocie. Niestety właściwe oszacowanie w kwestii zadośćuczynienie i uszczerbku na zdrowiu jest dość trudne dla osoby bez doświadczenia. W przypadku zadośćuczynienia nie znajdziemy żadnych wskazówek w przepisach prawa, o jakie świadczenie możemy wnioskować. Jeśli nie potrafimy samodzielnie ustalić wysokości należnych świadcze,ń nie skazujmy się na uzyskanie zbyt niskiej rekompensaty i oddajmy sprawę w ręce doświadczonej kancelarii odszkodowawczej;
  • dokumentacja – do składanego wniosku należy dołączyć całą dokumentację posiadaną w sprawie.

Czy zatem warto uzyskiwać odszkodowanie samodzielnie, czy z pomocą firmy?

Na samodzielnie dochodzenie odszkodowania mogą pokusić się osoby, które posiadają rozbudowane zdolności negocjacyjne i wiedzę prawną. W innym przypadku korzystniej jest powierzyć prowadzenie sprawy doświadczonej kancelarii odszkodowawczej, która wyręczy nas w większości czynności prawnych. Specjaliści  dopełnią wszelkich formalności,  ustalą rzetelnie wysokość należnych świadczeń i będą dbać  o pomyślne rozwiązanie sprawy. Nie skazuj się na niskie odszkodowanie, postaw na współpracę z doświadczonymi specjalistami i otrzymaj należne środki pieniężne.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem