Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Czy warto zawierać ugodę z ubezpieczycielem?

Towarzystwa ubezpieczeniowe w procesie likwidacji szkody bardzo często dążą do jak najszybszego zawarcia z poszkodowanym tzw. ugody, czyli umowy lub porozumienia, na mocy którego ubezpieczyciel wypłaca określoną kwotę, a poszkodowany przyjmuje ją jako całkowite i pełne zaspokojenie swoich roszczeń. Podpisanie ugody jest równoznaczne z tym że poszkodowany zrzeka się dochodzenia w przyszłości jakichkolwiek dalszych świadczeń z tytułu wypadku.

W ostatnim czasie zauważamy wzrost ilości zawieranych ugód przy likwidacji szkód w pojeździe. Dziwne jest to o tyle, że pracownicy towarzystw ubezpieczeniowych świadomie i nagminnie wykorzystują nieświadomość Poszkodowanych i oferują im "na gorąco" szybką gotówkę, co nie zawsze jest dobre dla samych Poszkodowanych. Z istoty ugody wynika, iż to obie strony powinny poczynić jakieś ustępstwa, jednak w omawianych przypadkach zawsze jest tak, że tylko poszkodowani nieświadomie je czynią.

Przykład z życia: oględziny pojazdu z 2011 roku, wycena na zamiennikach i wg mocno zaniżonych stawek, podpis Poszkodowanego na ugodzie na kwotę 1.249,36 zł brutto i koniec sprawy. Teoretycznie, bo nikt nie wie, co jest z tyłu pod uszkodzonym zderzakiem, czy nie doszło do wgniecenia pasa tylnego, czy podłogi, przełamania belki zderzaka. Gdyby chociaż ta ugoda została zawarta na 2.000 zł ze względu na możliwość wystąpienia uszkodzeń ukrytych, niewidocznych podczas oględzin - to by było faktyczne ustępstwo towarzystwa i ukłon w stronę Poszkodowanego - a tu nic już nie zrobimy, pomimo, że faktyczny koszt naprawy tylko na opisanych uszkodzeniach to ponad 3.000 zł. Opłaci się taka ugoda? Towarzystwu zawsze!
Dlatego zastanówcie się Państwo przed jej podpisaniem.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem