Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

OC agenta ubezpieczeniowego

Sytuacja, w której mieliśmy do czynienia z odpowiedzialnością OC multiagencji ubezpieczeniowej.

Wczesną zimą 2016 roku Klient zawarł umowę ubezpieczenia dla siebie i swojej partnerki przed wyjazdem na narty do Włoch. Polisa swym zakresem obejmowała koszty leczenia za granicą i była zawarta na czas wyjazdu, tj. ok. 2 tygodni.

Podczas pobytu we włoskich Alpach i szusowania na nartach partnerka Klienta doznała urazu nogi, po którym zabrano ją do najbliższego szpitala. Tam ją opatrzono i założono stabilizator. W tym czasie Klient zgłaszał szkodę na Polską infolinię towarzystwa ubezpieczeń, w którym zawarł umowę. Jakże wielkie było jego zdziwienie, gdy po zgłoszeniu oddzwoniono do niego z informacją, że nie może być przyjęta odpowiedzialność, ponieważ polisa nie zawierała rozszerzenia o klauzulę SPORT. Klient pokrył koszty leczenia z własnej kieszeni, wydając kwotę ponad 800 Euro.

Po powrocie do kraju zgłosił się do agencji, w której zawarł umowę i opisał całą sytuację. Wyraźnie przecież w rozmowie z agentem przed wyjazdem mówił, że jedzie z partnerką na narty, co agent pamiętał, ale niestety przeoczył przy wystawianiu polisy. Aby zadośćuczynić i wyprostować drogą w skutkach pomyłkę udostępniono Klientowi polisę ubezpieczenia multiagencji zawartą w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC agenta.

Po zgłoszeniu szkody do kolejnego towarzystwa ubezpieczeń i ustaleniu faktycznych okoliczności zawarcia polisy doszło do wypłaty odszkodowania poniesionych przez Klienta kosztów, ale z polisy OC agenta. W takim wypadku przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna agenta ubezpieczeniowego, który działa na rzecz przynajmniej dwóch zakładów ubezpieczeń (tzw. multiagenta) – w zakresie tego samego działu ubezpieczeń – za szkody wyrządzone w następstwie działania lub zaniechania, które miało miejsce w okresie ubezpieczenia. Szkody te muszą być powiązane z wykonywaniem czynności agencyjnych.  Minimalna suma gwarancyjna ustalona jest rozporządzeniem Ministra Finansów i wynosi 1 250 618 euro dla jednego zdarzenia oraz 1 875 927 euro dla wszystkich zdarzeń.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem