Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Świadczenia rentowe w liczbach

Co roku sądy orzekają w ok. 25 tys. spraw dotyczących rent. Blisko 6,5 tys. kończy się pozytywnie dla osób, które się odwołały. Dlatego nie wahaj się i przekaż swoją sprawę do fachowej analizy i zawalcz o swoje prawo do świadczenia rentowego.

Ciekawe liczby dotyczące świadczeń rentowych w Polsce. W minionym roku do ZUSu wpłynęło ponad 117 tysięcy wniosków o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy. ZUS jednak coraz częściej odmawia przyznania renty, bo uznaje, że „dalsze leczenie lub rehabilitacja pacjenta rokują odzyskanie zdolności do pracy”. Wtedy starający się o rentę wysyłany jest na tzw. świadczenie rehabilitacyjne. Osób na takich świadczeniach przybywa z każdym rokiem.

Spośród wszystkich wniosków, które w 2016 roku trafiły do ZUS, aż 44 tysiące otrzymało decyzję odmawiającą renty. Od niekorzystnej decyzji lekarza orzecznika można się odwołać do komisji lekarskiej ZUS. Trzeba to zrobić w ciągu 14 dni od otrzymania pisma. Odwołanie składa się w lokalnej placówce zakładu. Jeśli jednak komisja podtrzyma stanowisko lekarza, warto skierować sprawę na drogę postępowania sądowego.

Kiedy zostajemy pozbawieni prawa do renty, może to być druzgocąca decyzja, gdyż niejednokrotnie jest to jedyne źródło dochodu. Niestety, osoby te często pozostawione same sobie, nie wiedzą jak, nie wiedzą gdzie lub po prostu nie mają zdrowia i odpowiedniej wiedzy, aby skutecznie się odwołać. Część osób nie wie nawet, że ma prawo bronić się w sądzie. Nieliczni, którzy z tego prawa korzystają, często robią to źle i dlatego ponownie spotykają się z decyzją odmowną.

Kierując odwołanie na drogę sądową, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy doświadczonego pełnomocnika. W Polsce panuje przekonanie, że usługi prawników są drogie. Tymczasem nie jest tak do końca. Często nieskorzystanie z pomocy radcy prawnego pociąga za sobą ogromne koszty. Polski system prawny jest dosyć skomplikowany i wiele osób nie zdaje sobie często sprawy z przysługujących mu praw i nie wie jak skutecznie bronić się.

Co roku sądy orzekają w ok. 25 tys. spraw dotyczących rent. Blisko 6,5 tys. kończy się pozytywnie dla osób, które się odwołały.

Dlatego nie wahaj się, przekaż swoja sprawę do fachowej analizy i zawalcz o swoje prawo do świadczenia rentowego.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem