Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call phone_android eMKa - pobierz
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Polak mądry po szkodzie

Jak pokazują badania świadomość społeczeństwa odnośnie do ubezpieczeń, a co za tym idzie i odszkodowań jest niska. Nie ubezpieczamy się, ponieważ nie wierzymy, że ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie lub w wielu przypadkach nie wiemy, że możemy otrzymać odszkodowanie.

Wg danych zgromadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego wynika, że 40 proc. z nas w ogóle nie korzysta z ubezpieczeń.

Znaczna część badanych nie wyraża w ogóle takiej potrzeby, dla połowy ubezpieczenia są za drogie. Społeczeństwo nie ma zaufania do firm ubezpieczeniowych i nie wierzy, że w razie wypadku dostanie jakiekolwiek odszkodowanie. Jak więc widać podstawową obawą klienta jest to, co stanowi fundament ubezpieczenia, czyli pewność otrzymania odszkodowania. Świadczenie od ubezpieczyciela?....i tak nie dostanę. Niestety pogląd społeczeństwa jest słuszny. Uzyskanie odszkodowania w naszym kraju wymaga wiele dokumentacji, pism, uzasadnień, monitów, po prostu wiele cierpliwości, koszów i nerwów. W takiej sytuacji przeciętna większość machnie ręką. A przecież dlatego właśnie istnieje MK-Finanse Odszkodowania, które w każdej sytuacji profesjonalnie poprowadzi cały proces likwidacji każdej szkody za Klienta.

Specjalista ds. odszkodowań z MK-Finanse podkreśla, że często spotykane jest przeświadczenie, że mi to się nie zdarzy. Jest to myślenie błędne i może okazać się zgubne, trzeba uświadomić sobie, że wypadek na drodze może przydarzyć się każdemu, niezależnie od stażu za kółkiem. Nie jest powiedziane, że sprawcą muszę być akurat Ja. Wracając spokojnie z pracy, za oknem już ciemno, pogoda nie dopisuje… chwila nieuwagi ze strony kierowcy, który powinien ustąpić pierwszeństwa i kolizja gotowa.

Doświadczenia ostatnich lat pokazują, że pogoda jest dość nieprzewidywalna. Niespotykany wcześniej grad wielkości piłek tenisowych czy bardzo silne, czasem huraganowe wiatry zdarzają się coraz częściej. Takie warunki atmosferyczne nie pozostawiają bez skazy naszych domów, samochodów czy innego mienia.

Kolejne dni coraz bardziej przybliżają nas do wiosny. Specjalista ds. odszkodowań z firmy z MK-Finanse Odszkodowania zauważa, że wraz z jej nadejściem w ostatnich latach w naszym kraju zdarzały się liczne powodzie. Niejeden raz mogliśmy  zobaczyć w telewizji krajobraz po przejściu takiego kataklizmu. W ciągu kilku godzin ludzie tracili dosłownie wszystko – swoje mieszkania, samochody, zwierzęta hodowlane, uprawy rolne.

Wraz z wahaniami pogody zdarzają się ekstremalne przypadki. Od kilku lat można zaobserwować na terenie Polski zwiększenie skrajnych sytuacji meteorologicznych. Grad wielkości kurzych jaj już nikogo nie zdziwi. Z powodu tak niekorzystnych warunków, jak i również niskich temperatur, bardzo często cierpią uprawy rolne, które w okresie letnim nie dają plonów. Na skutek gradu uszkodzeniu może ulec również samochód zaparkowany pod gołym niebem.

W każdej z powyższych sytuacji należy się poszkodowanym odszkodowanie – warunkiem jest posiadanie właściwego ubezpieczenia. Firma MK-Finanse Odszkodowania bazując na wieloletnim doświadczeniu, zauważa, że w sytuacji, kiedy ubezpieczonemu przysługuje odszkodowanie, obawia się on najbardziej o to, czy je rzeczywiście dostanie. Ogromna część społeczeństwa chciałaby mieć w takiej sytuacji pewność otrzymania świadczenia oraz zapewnienie szybkiej i sprawnej likwidacji szkody. Nawiązane współpracy z wyspecjalizowaną firmą odszkodowawczą na pewno ułatwi poszkodowanym odnaleźć się w gąszczu przepisów prawa i sprawnie przebrnąć przez proces likwidacji powstałej szkody. Jeśli sądzisz, że wypadek Ciebie nie dotyczy, że wypadek Tobie się nie zdarzy, pamiętaj, że otrzymanie odszkodowania również nie będzie Cię dotyczyło, nie będzie Ci się należało. Jak głosi przysłowie „Przezorny zawsze ubezpieczony”.

Magdalena Harasim
MK-Finanse

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Bp. Świrskiego 41

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem