Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Czy wiesz co to jest regres?

Media bombardują nas informacjami o kolejnych wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców. Prowadzone akcje niewiele zmieniają, problem powraca przy kolejnych świętach, długich weekendach. Puste deklaracje polityków nic nie zmienią, dopóki my społeczeństwo uważamy, że jazda na podwójnym gazie to nic wielkiego.

Jazda po spożyciu i pod wpływem alkoholu jest w Polsce przestępstwem i tak naprawdę większość kierowców nie zdaje sobie sprawy, że oprócz powszechnie znanych konsekwencji karnych za spowodowanie wypadku w stanie po użyciu alkoholu albo w stanie nietrzeźwości spotka ich jeszcze jedna, często o wiele bardziej dotkliwa niż grzywna, utrata prawa jazdy czy więzienie „w zawiasach”, konsekwencja ich lekkomyślnego zachowania – regres ubezpieczeniowy. Co to oznacza? Jak wyjaśnia specjalista ds. likwidacji z firmy MK-Finanse Odszkodowania w takim przypadku zakład ubezpieczeń, w którym samochód ma polisę OC, wypłaci oczywiście poszkodowanym odszkodowania, ale ubezpieczyciel po dokonaniu wypłaty świadczenia zwróci się do sprawcy, który spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości z żądaniem zwrotu wszelkich wypłaconych odszkodowań za samochód i za szkody na osobach poszkodowanych w wypadku.

W ubiegłym roku blisko 5 tysięcy wypadków spowodowali pijani kierowcy. Ten rok rozpoczął się tragicznie i doświadczenia kolejnych dni nie wskazują, aby statystyki uległy poprawie. Eksperci z MK-Finanse Odszkodowania przypominają i podkreślają - w sytuacji, gdy prowadzimy auto, będąc pod wpływem alkoholu, nie chroni nas polisa OC ani żadne ubezpieczenie dobrowolne. Wszelkie powstałe szkody, związane np. z naprawą samochodu, leczeniem, rehabilitacją czy rentą dożywotnią dla poszkodowanych pokrywa z własnej kieszeni pijany kierowca. Może więc się zdarzyć, że sprawca wypadku będzie płacił za swój czyn do końca życia.

Współpracujący z MK-Finanse Odszkodowania prawnik informuje, iż jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających jest jednym z najpowszechniejszych przestępstw w praktyce wymiaru sprawiedliwości. Poza grożącym pijanemu kierowcy regresie i karą orzeczoną za takie przestępstwo często sam fakt bycia skazanym i ujawnienie informacji o skazaniu w rejestrze karnym rodzi poważne konsekwencje w codziennym życiu oraz może spowodować utratę pracy. Obligatoryjnie orzekany w takich przypadkach zakaz prowadzenia pojazdów może być bardzo dotkliwą karą, ze względu na jej wpływ na życie prywatne i zawodowe.

Zanim więc następnym razem wsiądziemy za kierownicę po spożyciu alkoholu, choćby nawet tylko po jednym piwie, zastanówmy się, ile to może kosztować. Być może było to właśnie najdroższe piwo w życiu. Warto?.....

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem