Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Jakie elementy składają się na kwotę odszkodowania?

O swoje prawa może walczyć każdy, kto doznał szkody wskutek wypadku. Możemy ubiegać się o zadośćuczynienie za doznany przez nas ból, krzywdę, cierpienie, w tym odszkodowanie za poniesione koszty leczenia, opieki czy utracone dochody. Firmy dochodzące odszkodowań są w stanie pomóc nawet w trudnych przypadkach.

Powszechną praktyką stosowaną przez ubezpieczycieli jest zaniżanie należnych świadczeń. Specjalista ds. likwidacji z MK-Finanse podkreśla, że firma specjalizująca się w dochodzeniu odszkodowań profesjonalnie i rzetelnie wycenia każdą szkodę i nie pozwala na zaniżenie przez TU kwoty odszkodowania, podejmuje wszelkie możliwe działania mające na celu uzyskanie świadczeń we właściwej wysokości.

W przypadku szkód obejmujących roszczenia z tytułu utraty zdrowia oraz związane z tym roszczenia o zwrot kosztów leczenia i zwrot kosztów dojazdów do placówek medycznych, jak również roszczenia odszkodowawcze w zakresie kosztów opieki nad poszkodowanym, najczęściej kierowane do TU roszczenie dotyczy doznanego rozstroju zdrowia. Specjalista ds. odszkodowań z MK-Finanse Odszkodowania podkreśla, że wysokości należnego zadośćuczynienia powinna zostać ustalona na podstawie czynników obiektywnych (czas trwania oraz stopień intensywności cierpień fizycznych i psychicznych, nieodwracalności skutków urazu) i subiektywnych (poczucie nieprzydatności społecznej). Rzeczywistość wygląda jednak inaczej, pracownicy z MK-Finanse Odszkodowania uczulają, że doświadczenie i praktyka odszkodowawcza pokazuje, że bardziej wymiernym czynnikiem pozwalającym określić wysokości zadośćuczynienia jest dokonanie oceny stopnia uszczerbku na zdrowiu.

Elementem szkody często związanym z rozstrojem zdrowia są koszty leczenia poniesione przez poszkodowanego. Specjalista ds. likwidacji szkód z MK-Finanse radzi, iż uzyskać można zwrot kosztów za udokumentowane poniesione koszty zakupu leków, sprzętu ortopedycznego, leczenie prywatne, jeżeli tylko zostanie wykazane, że uzasadnione jest stosowanie takich metod leczenia, które nie są objęte finansowaniem publicznym. Doświadczeni pracownicy z MK-Finanse sugerują zatem, że warto podejmując decyzję o leczeniu prywatnym, postarać się uzyskać zaświadczenie lekarskie o długości oczekiwania na zabiegi. Z leczeniem związana jest także konieczność odbywania wizyt i dojazdów do placówek medycznych, ten element również podlega rozliczeniu przez ubezpieczyciela. Warto również przedłożyć TU udokumentowane koszty opieki, jeżeli takowa była świadczona na rzecz poszkodowanego, niezależnie czy korzystaliśmy z pomocy profesjonalnej pielęgniarki, czy bliskich osób. Udokumentowane koszty opieki podlegają zwrotowi.

Reasumując, należy pamiętać, że w przypadku jakiegokolwiek wypadku mamy prawo starać się o odszkodowanie. Właścicielka firmy Mk-Finanse Odszkodowania podkreśla, iż wieloletnia praktyka pokazuje, że odszkodowania wywalczone za pośrednictwem firmy odszkodowawczej są dużo wyższe od wysokości roszczeń dochodzonych samodzielnie. Towarzystwa ubezpieczeniowe wykorzystują słabszą pozycję oraz niemoc osób poszkodowanych i wypłacają niskie odszkodowania. Nie powinno to być jednak powodem bierności, po wsparcie można udać się do firmy odszkodowawczej, a uzyskane wówczas odszkodowanie może sięgać bardzo wysokich kwot.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem