Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Odszkodowanie za mały uraz

Powszechną praktyką stosowaną przez ubezpieczycieli jest zaniżanie odszkodowań lub odmowa wypłaty. Niezależnie od wielkości doznanego urazu należy się nam zadośćuczynienie za doznane krzywdy.

Po niewielkiej kolizji zgłosiła się do nas Klientka. Po wnikliwej analizie wystąpiliśmy w jej imieniu do Ergo Hestia o wypłatę zadośćuczynienia. W odpowiedzi otrzymaliśmy decyzję na kwotę 2 tys. zł. oraz propozycję zawarcia ugody na łącznym poziomie 3,5 tys. zł. Klientka była wyraźnie nieusatysfakcjonowana takim zakończeniem sprawy. Został więc przygotowany pozew sądowy. Gdy czekaliśmy na wyznaczenie terminu rozprawy sądowej, prowadziliśmy negocjacje z ubezpieczycielem. Ostatecznie na pierwszym wyznaczonym terminie w sądzie, na którym Klientka nie musiała być obecna, została zawarta ugoda przedsądowa. W sumie wywalczyliśmy dla naszej Klientki zadośćuczynienie w wysokości 10 tys. zł.

Niejednokrotnie Klienci obawiają się kierowania sprawy o odszkodowanie do sądu – a jak pokazuje powyższy przypadek często, nawet przy znikomych urazach powypadkowych, może to być bardzo korzystne dla Poszkodowanego.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem