Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Odwołanie od decyzji ZUS

W ostatnich miesiącach coraz więcej osób składających wnioski do ZUS lub KRUS o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy spotyka się z decyzją odmowną. Trudno powiedzieć, z czego wynika taki stan rzeczy?

Najbardziej poszkodowane są osoby, które z powodu choroby, długotrwałego leczenia nie są w stanie wykonywać już żadnej pracy zawodowej. Frustracja osób, którym ZUS odmówił renty, jest tym większa, im dłużej uczciwie pracowali i odprowadzali składki na ubezpieczenia do ZUS, a teraz, gdy ich stan zdrowia nie pozwala na możliwość dalszej pracy, ZUS odmawia im świadczenia, na które tyle lat pracowali.

Co dalej? Czy jest procedura odwoławcza?

Drodzy Państwo, jeśli znaleźliście się w podobnej sytuacji lub znacie kogoś, komu takie świadczenie zostało zabrane, lub nieprzyznane można odwołać się od decyzji ZUS.

W ciągu 30 dni od daty otrzymania decyzji należy złożyć odwołanie, które skutkuje skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego. Jest ogromna szansa na to, aby Sąd zmienił postanowienie ZUS. Bardzo ważne na tym etapie jest, aby odwołanie do Sądu złożyć zgodnie z rygorami prawnymi i procedurą sądową. Dlatego właśnie warto, jest skorzystać z profesjonalnego pełnomocnika, który ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw i w fachowy sposób zapewni Klientowi poprowadzenie takiej sprawy. Mamy świadomość, że osoba, która leczy się bardzo częst,o nie ma odpowiedniej wiedzy, aby skutecznie ubiegać się o rentę. Warto w takich sytuacjach zapytać przedstawicieli naszej firmy, jak wygląda możliwość skorzystania z naszych usług. Analiza i omówienie możliwości współpracy jest dla naszych Klientów bezpłatne. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, ponieważ każdy Klient jest w innej sytuacji, bardzo ważne jest to, aby wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które mają wpływ na rozpatrzenie sprawy na korzyść poszkodowanego.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą telefonicznie pod numerem tel. 25 644 00 20 lub osobiście w siedzibie naszej firmy: MK-Finanse, Siedlce, ul. Czerwonego Krzyża 41 (wejście od ul. Rynkowej).

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem