Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Uzyskaliśmy zadośćuczynienie w wysokości 1,5 mln złotych

O tym, że zawsze warto walczyć do końca i nie poddawać się, świadczyć może przykład jednego z naszych Klientów, dla którego wywalczyliśmy w sądzie tytułem zadośćuczynienia kwotę bliską 1,5 mln złotych oraz świadczenia rentowe.

Choć wypadek miał miejsce blisko 20 lat temu to, Poszkodowany do dzisiaj zmaga się z ogromem bólu i cierpienia powodowanego zakresem doznanych w wypadku komunikacyjnym urazów. Wymagane jest ciągłe leczenie i rehabilitacja oraz stała pomoc osób trzecich w czynnościach dnia codziennego. Wspomnienia związane z wypadkiem nie da się wymazać z pamięci. Jeden moment, chwila, bezpowrotnie zmieniły wszystkie plany życiowe młodej osoby (w dniu zdarzenia niewiele ponad 20 lat), zaważył na jej życiu oraz życiu jej najbliższych.

Gdy bezpośrednio po zdarzeniu ubezpieczyciel wypłacił z tytułu OC sprawcy wypadku ok. 50 tysięcy zł. tytułem zadośćuczynienia i dokonał częściowego zwrotu kosztów leczenia, Klient przyjął decyzję jako ostateczną. Również wypłacane świadczenia rentowe na zwiększone potrzeby życiowe w kwocie niespełna 1000 zł miesięcznie zostały przez Niego uznane za stawkę maksymalną do uzyskania.

Dopiero wizyta naszego przedstawiciela uświadomiła Poszkodowanemu, jakich wartości wypłaconych świadczeń powinien żądać od ubezpieczyciela. Gdy odwołania na drodze polubownej nie przyniosły pożądanych rezultatów, zaproponowaliśmy skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. Decyzja o pójściu do sądu nie była łatwa dla Klienta. Z jednej strony świadomość konieczności zmierzenia się ze wszystkimi traumatycznymi wspomnieniami raz jeszcze na sali sądowej, obecny stan sprawności umysłowo-ruchowej i związane z tym ograniczenia, z drugiej kwestia kosztów związanych ze skierowaniem pozwu.

Możliwość skorzystania z opcji współpracy na zasadach, kiedy to firma MK-FINANSE pokrywa wszystkie koszty związane ze skierowaniem sprawy na drogę sądową oraz spotkanie z profesjonalnym doradcą i adwokatem wpłynęły na ostateczną decyzję Klienta o podjęciu trudu i ryzyka dochodzenia dalszych roszczeń w sądzie.

Już na samym początku procesu sądowego została wydana decyzja o zabezpieczeniu roszczeń Powoda i Pozwany został zobowiązany do wypłaty świadczeń rentowych w kwocie ponad dwukrotnie wyższej niż dotychczas. Pozwoliło to Poszkodowanemu na korzystanie z tak koniecznych przy jego stanie zdrowia zabiegów rehabilitacyjnych w szerszym zakresie bez dodatkowego uszczuplenia budżetu domowego.

Choć czas oczekiwania na wyrok był długi (ponad 3 lata) to praca i wysiłek Poszkodowanego oraz Pełnomocnika włożony w trakcie całego procesu postępowania sądowego przyniosły pożądany rezultat, a wydany w sprawie wyrok jest satysfakcjonujący. Pozwany zobowiązany został do dopłaty tytułem zadośćuczynienia kwoty bliskiej 1.5 mln zł. wraz z odsetkami (co stanowić będzie kwotę ok. 40-50 tysięcy zł.) oraz ponad 30 tysięcy tytułem odszkodowania. Ubezpieczyciel musi też dopłacić tytułem skapitalizowanej renty ponad 250 tysięcy zł. Wysokość zasądzonej miesięcznej renty to blisko 5000 zł, czyli wartość pięciokrotnie wyższa od tej którą ubezpieczyciel przyznał i wypłacał w drodze decyzji przedsądowej.

Choć jak mówi przysłowie „Pieniądze szczęścia nie dają” i w sytuacji naszego Klienta też niestety ich posiadanie nie sprawi, iż da się cofnąć czas, to na pewno w znacznym stopniu pozwolą na zmianę komfortu życia Jego dnia codziennego. Będzie mógł, bez konieczności liczenia przysłowiowej każdej złotówki, skorzystać w szerszym zakresie z rehabilitacji i usług medycznych, które pozwolą na zatrzymanie dotychczasowych skutków poniesionych urazów.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem