Zadzwoń teraz
phone_in_talk
call
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
 
Odszkodowania

Blog

oraz nasze publikacje

Sprawdź swój kosztorys za pomocą aplikacji „eMKa po wypadku”

Po kolizji samochodowej każdy z nas chce doprowadzić jak najszybciej swój pojazd do stanu sprzed wypadku drogowego. Zazwyczaj ubezpieczyciele nie stwarzają problemów i szybko wypłacają odszkodowanie z OC sprawcy za szkody, które powstały w pojeździe. Jedyny problem tkwi w tym, że na ogół są to ceny zaniżone i niewystarczające na solidną naprawę.

Wynika to z tego, że kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę z zakładu ubezpieczeniowego nie uwzględnia oryginalnych części tylko zamienniki, koszt roboczogodziny również jest bardzo obniżony, jest jeszcze wiele innych czynników, które mają na celu maksymalnie zaniżyć kwotę odszkodowania.

Nawet jeśli wziąłeś już odszkodowanie z OC sprawcy kolizji za powstałą szkodę na Twoim pojeździe i już go naprawiłeś, to powinieneś sprawdzić swój kosztorys. Masz na to 3 lata od momentu wydania decyzji przez ubezpieczyciela.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem, które może zostać wykorzystane do weryfikacji kosztorysu, jest darmowa aplikacja „eMKa po wypadku” na Twój smartfon. Po zainstalowaniu jej możesz weryfikować dowolną liczbę kosztorysów samochodów po wypadku. Wprowadzenie kosztorysu i danych o pojeździe odbywa się bardzo szybko – wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu. Po najechaniu na kod umieszczony z tyłu dowodu rejestracyjnego kamera telefonu skanuje go i automatycznie zaczytuje niezbędne do analizy dane.

Podejmujemy różne działania, aby zablokować nieuczciwe praktyki stosowane przez ubezpieczycieli, którzy wykorzystują niewiedzę Poszkodowanych i w odpowiedzi na wniosek o odszkodowanie przyznają niskie kwoty. Za pomocą aplikacji chcemy stworzyć właścicielom pojazdów uszkodzonych w kolizjach dodatkowy sposób dochodzenia zapłaty za nowe, oryginalne części potrzebne do naprawy nawet kilkuletniego pojazdu.

Pamiętaj – nie musisz zgadzać się na decyzję, którą wydał zakład ubezpieczeń, zawsze możesz ją podważyć i złożyć odwołanie od decyzji PZU, decyzji Warty, czy też innego towarzystwa ubezpieczeniowego – nic nie tracisz. Zakład ubezpieczeń to przecież normalne przedsiębiorstwo, które nastawione jest na zyski. Warto więc uważnie przyglądać się ich działaniom, zwłaszcza jeśli likwidują aktualnie Twoją sprawę.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Kazimierzowska 122

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl
Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem