call phone_android eMKa - pobierz
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Twitter
  • G+
  • YouTube
 
Nasze publikacje

Blog

oraz nasze publikacje

Skutki nieszczęśliwych wydarzeń można jednak nieco złagodzić poprzez uzyskanie odszkodowania powypadkowego.

Nikt jeszcze nie wymyślił lekarstwa na pecha. Skutki nieszczęśliwych wydarzeń można jednak nieco złagodzić poprzez uzyskanie odszkodowania powypadkowego.
Skutki nieszczęśliwych wydarzeń można jednak nieco złagodzić poprzez uzyskanie odszkodowania powypadkowego.

W społeczeństwie dominuje stereotyp, mówiący że jego dochodzenie to przysłowiowa walka z wiatrakami. Kto ustala prawa poszkodowanego? Co zrobić, jeżeli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania czy zaniża kwoty? Właścicielka firmy MK-Finanse zwraca uwagę na fakt, że firmy ubezpieczeniowe to podmioty nastawione na zysk. Może się więc zdarzyć, że przyznane przez nie odszkodowanie powypadkowe wydaje się nam nieodpowiednie w stosunku do poniesionych przez nas strat. Warto wtedy wykorzystać wszystkie dostępne środki prawne, aby zmotywować ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania w satysfakcjonującej nas wysokości. Regulacje Kodeksu Cywilnego oferują nam szerokie pole do działania w kwestii dochodzenia odszkodowań powypadkowych. Jeśli ubezpieczony jest niezadowolony z wysokości przyznanego na drodze polubownej odszkodowania, to jedyną drogą rozwiązana sporu z firmą ubezpieczeniową jest wniesienie pozwu do sądu o zapłatę (uzupełnienie) odszkodowania.

Sprawy o odszkodowanie kończą się często w sądzie, gdyż nie ma sztywnych reguł, pozwalających określić procentowy uszczerbek na zdrowiu i wysokość zadośćuczynienia. Specjalista ds. odszkodowań z MK-Finanse mówi, iż Towarzystwa odmawiając wypłaty odszkodowania, zarzucają klientom umyślne spowodowanie szkody, rażące niedbalstwo lub podają w wątpliwość przedstawione okoliczności powstania szkody. Trzeba również zwrócić uwagę, iż ocena wartości strat i kosztów likwidacji szkody, często zawiera błędy lub nieścisłości, dlatego powszechną reakcją poszkodowanych na decyzję ubezpieczyciela jest rozczarowanie. Wieloletnia praktyka firmy MK-Finanse Odszkodowania dowodzi, że świadczenia przyznawane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe są nawet czterokrotnie zaniżone wobec kwot, jakie przyznają sądy. Wynika to z niejasnych wytycznych w sprawie wysokości odszkodowań. Poszkodowani nie wiedzą, ile mogą się domagać. Ubezpieczyciele płacą tyle, ile uważają. Na zaniżaniu odszkodowań zarabiają, bo i tak większość poszkodowanych nie pójdzie do sądu, wychodząc z założenia, że nie opłaca się, że nie warto, szkoda czasu. Otóż warto! Można wywalczyć nawet czterokrotnie wyższą kwotę, idąc z decyzją ubezpieczyciela do sądu, do tego odsetki i koszty. Specjalista ds odszkodowań z firmy MK-Finanse zauważa, że wypłaty za każdy procent uszczerbku na zdrowiu wahają się od 650 zł do 5,5 tys. zł. Rozbieżności są znaczne, więc warto zawalczyć. Wg prawnika współpracującego z MK-Finanse Odszkodowania nawet w sytuacjach, gdy uszczerbku na zdrowiu nie ma, można liczyć chociażby na symboliczne zadośćuczynienie, np. za stres związany z wypadkiem.

Gdy uważamy, że firma ubezpieczeniowa próbuje zaniżyć należne nam odszkodowanie, wówczas warto dochodzić swoich racji. Polskie prawo stoi po stronie poszkodowanych w wypadkach drogowych, dlatego nie trzeba zgadzać się na wszystkie propozycje ubezpieczyciela, tym bardziej że nie jest on organem administracji, tylko normalnym przedsiębiorcą nastawionym na osiąganie zysków i zapewne zrobi wszystko, aby wypłacić jak najniższe odszkodowanie. Gdy jedynym rozwiązaniem pozostaje droga sądowa warto z niej skorzystać, aby dowieść sprawiedliwości.

MK-Finanse Odszkodowania
Magdalena Harasim

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Czerwonego Krzyża 41
wejście od ulicy Rynkowej

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl

Blog

Zarząd sukcesyjny - ustawa o sukcesji firm weszła w życie z dniem 25 listopada 2018 r.

Od dnia 25 listopada 2018 roku zaczęło funkcjonować nowe rozwiązanie w zakresie dziedziczenia przedsiębiorstw. Tego dnia weszła w życie ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, więc jeśli ktoś zastanawia się nad losem firmy po swojej śmierci i chce, aby jego spadkobiercy mogli płynnie przejść do kontynuowania działalności, to przepisy tej ustawy stworzono z myślą o takiej sytuacji.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem