call phone_android eMKa - pobierz
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Twitter
  • G+
  • YouTube
 
Nasze publikacje

Blog

oraz nasze publikacje

Kolizja, wypadek samochodowy? Walcz o to, co Ci się należy!

Odszkodowania, które proponują nam firmy ubezpieczeniowe bardzo często nie spełniają naszych oczekiwań oraz potrzeb - są zaniżane i nie wystarczają nawet na częściowe pokrycie szkód.
Kolizja, wypadek samochodowy? Walcz o to, co Ci się należy!

Z przykrością należy stwierdzić, że świadomość prawna Polaków niezwykle często znajduje się na niskim poziomie i większość z nich zna swoich praw oraz tego, co jest im należne. Według badań Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, większość ubezpieczonych nie ma pojęcia, jakie odszkodowanie powinni otrzymać z tytułu OC i AC. Dodatkowo, aż około 31% osób, które zostały poszkodowane w wypadkach lub poniosły straty materialne w wyniku kolizji, nie podejmuje żadnych starań, aby otrzymać należne im odszkodowanie.

Musimy pamiętać o tym, że ubezpieczyciele zawsze egzekwują od kierowców składki ubezpieczeniowe. Jednak kiedy dochodzi do zamiany ról i kierowca stara się o uzyskanie odszkodowania, nie wychodzą już z tak wyraźną inicjatywą i nie wypłacają należnych pieniędzy bezproblemowo. Proponowane sumy są zaniżane lub odmawia się pokrycia niektórych, związanych bezpośrednio ze szkodą, wydatków osoby poszkodowanej. Przeważnie korzystają oni ze wspomnianej już wcześniej niewiedzy lub niekorzystnie interpretują niesprecyzowane przepisy. Na szczęście jest też wiele instytucji, które potrafią zadbać o interesy klientów.

Po odszkodowanie najlepiej i zarazem najbezpieczniej jest wystąpić tuż po wypadku, ponieważ wszelkie obrażenia oraz szkody są wówczas najbardziej widoczne, z kolei koszty, które ponieśliśmy najłatwiej jest podsumować i udokumentować. Mimo tego, że wszelkie terminy wydają się być bardzo odległe nie warto jest odkładać starań na później, ponieważ ubezpieczyciel z pewnością nie będzie chętny do wypłacenia adekwatnego do wszystkich strat i wydatków odszkodowania. Znajdzie cały szereg kruczków prawnych, który pozwoli mu na uniknięcie wypłacenia odszkodowania z tytułu OC i AC.

Wielu ubezpieczycieli proponuje poszkodowanym pójście na ugodę, nie zawsze ogół nie jest to rozwiązanie korzystne. Decydując się na ugodowe zakończenie procesu likwidacji, możemy wiele stracić. Warto więc skorzystać z porady eksperta.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Czerwonego Krzyża 41
wejście od ulicy Rynkowej

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl

Blog

Zarząd sukcesyjny - ustawa o sukcesji firm weszła w życie z dniem 25 listopada 2018 r.

Od dnia 25 listopada 2018 roku zaczęło funkcjonować nowe rozwiązanie w zakresie dziedziczenia przedsiębiorstw. Tego dnia weszła w życie ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, więc jeśli ktoś zastanawia się nad losem firmy po swojej śmierci i chce, aby jego spadkobiercy mogli płynnie przejść do kontynuowania działalności, to przepisy tej ustawy stworzono z myślą o takiej sytuacji.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem