call phone_android eMKa - pobierz
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Twitter
  • G+
  • YouTube
 
Blog

Blog

oraz nasze publikacje

Kiedy podjąć pierwsze działania windykacyjne?

Nigdy nie łudź się - po prostu, gdy dłużnik nie płaci to należy rozpocząć windykację bez względu na jego wytłumaczenia.

Kiedy podjąć pierwsze działania windykacyjne?

Zastanawiasz się kiedy podjąć pierwsze działania windykacyjne? Odpowiedź jest oczywista - jak najwcześniej. W momencie, gdy tylko należność stanie się wymagalna. Warto uświadomić sobie, że kontrahent staje się naszym dłużnikiem w dniu następnym po terminie płatności. Nigdy nie łudź się - po prostu, gdy dłużnik nie płaci to należy rozpocząć windykację bez względu na jego wytłumaczenia.

Dobrym pomysłem jest przypomnienie się zwlekającemu z zapłatą kontrahentowi. Jednak w naszym społeczeństwie troska o własne należności bardzo często jest negatywnie postrzegana, upominając się o swoje pieniądze jesteśmy źle odbierani. Gdy jednak spotkamy się ze strony dłużnika ze stwierdzeniem, że "zapłacę za kilka dni" lub "zapłacę, gdy sam otrzymam wynagrodzenie" to bezwzględnie powinniśmy już w tym momencie poczynić odpowiednie kroki, aby zabezpieczyć własną należność.

Co warto zrobić? Przede wszystkim uzupełnić lub zebrać dokumentację do sprawy danego dłużnika (przygotować faktury, potwierdzenia wykonanej usługi/sprzedaży, umowę, uznanie długu, o ile takowe było sporządzane). Dobrym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu nt. naszego dłużnika (tzw. biały wywiad).

Co zyskamy, dzięki takim działaniom? Otóż dłużnik będzie świadomy, że poważnie traktujemy swoje wierzytelności, będziemy dysponowali wiedzą na temat sytuacji wierzyciela, będziemy gotowi do kolejnych etapów procesu. Windykacja będzie skuteczna wtedy i tylko wtedy, gdy będziemy do niej przygotowani. Dysponując odpowiednią wiedzą o Kliencie jeszcze przed rozpoczęciem współpracy z profesjonalną firmą windykacyjną, możemy z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć co będzie działo się później.

Gdy zlecasz nam swoją sprawę windykacyjną możesz mieć pewność, że zajmiemy się kompleksową obsługą wszystkich działań i dopełnimy wszelkich formalności. Jednak bardzo ważną kwestią, którą musisz wiedzieć, jest to, iż niektóre elementy zależne są od Ciebie. Zajmą Ci one zaledwie kilka chwil, ale będą miały ogromny wpływ na powodzenie całego procesu odzyskania należności.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Czerwonego Krzyża 41
wejście od ulicy Rynkowej

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl

Blog

Windykacja należności dla branży IT

Windykacja należności z całym swoim procesem odzyskania pieniędzy, sprawą sądową, egzekucją komorniczą, nie jest dziedziną działalności, na której znają się firmy IT. Samodzielne podejmowanie działań w słabo znanych nam obszarach może być bardzo ryzykowne i brzemienne w skutkach. Współpraca z firmą windykacyjną pozwala, przynajmniej na starcie, zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem