call phone_android eMKa - pobierz
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Twitter
  • G+
  • YouTube
 
Blog

Blog

oraz nasze publikacje

Windykacja należności - nie odkładaj jej "na później"

Zastanawiasz się nad nawiązaniem współpracy z firmą windykacyjną? Pamiętaj, że niezapłacone faktury powodują dodatkowe nakłady pracy związane z ich obsługą oraz problemy z płynnością finansową firmy. W praktyce każda nieuregulowana należność ma negatywny wpływ na wynik finansowy. Skuteczne działania windykacyjnej warto wdrożyć jak najwcześniej.

Windykacja należności - nie odkładaj jej "na później"

Oczywistym jest, że jednym z podstawowych celów przedsiębiorstwa jest zachowanie płynności finansowej, dlatego też, tak istotne jest dla każdego przedsiębiorcy terminowe regulowanie wpłat przez kontrahentów. Monitorowanie należności kształtuje pewną dyscyplinę wśród kontrahentów, świadczy o profesjonalizmie firmy oraz informuje o tym, iż firma nie będzie tolerowała jakichkolwiek nierzetelności ze strony klientów. W końcu zawarta umowa zobowiązuje obie strony do określonych rzeczy – firma wykonuje usługę bądź sprzedaje towar, a klient/kontrahent płaci za to. Takim zasadami rządzi się gospodarka.

Statystyki mówią, że na rynku rocznie jest około 10 miliardów zaległości. Zatem jak się okazuje bardzo wielu przedsiębiorców ma problem z niezapłaconymi fakturami.

Według ostatnich badań wynika, że około 70% przedsiębiorców z sektora MŚP narzeka na nieterminowe płatności. Gdy w firmie pojawia się zjawisko nieterminowych rozliczeń możemy być pewni, że spowoduje to zmniejszenie płynności finansowej. W efekcie przedsiębiorca zmuszony będzie zaciągnąć kredyt, który spowoduje zwiększenie kosztów prowadzenia działalności. Przecież kredyt, jaki by nie był, to darmowy na pewno nie jest.

Co więcej, te mniejsze przedsiębiorstwa niejednokrotnie mają problem, żeby go uzyskać. Często nie mają dostępu do taniego źródła finansowania, tak jak ma duża korporacja czy też duże przedsiębiorstwo.

Zastanawiasz się nad nawiązaniem współpracy z firmą windykacyjną? Pamiętaj, że niezapłacone faktury powodują dodatkowe nakłady pracy związane z ich obsługą oraz problemy z płynnością finansową firmy. W praktyce każda nieuregulowana należność ma negatywny wpływ na wynik finansowy. Skuteczne działania windykacyjnej warto wdrożyć na jak najwcześniejszym etapie, ponieważ długi przedawniają się i może okazać się, iż jest już za późno na to, abyś odzyskał swoje pieniądze.

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Czerwonego Krzyża 41
wejście od ulicy Rynkowej

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl

Blog

Zarząd sukcesyjny - ustawa o sukcesji firm weszła w życie z dniem 25 listopada 2018 r.

Od dnia 25 listopada 2018 roku zaczęło funkcjonować nowe rozwiązanie w zakresie dziedziczenia przedsiębiorstw. Tego dnia weszła w życie ustawa z dnia 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, więc jeśli ktoś zastanawia się nad losem firmy po swojej śmierci i chce, aby jego spadkobiercy mogli płynnie przejść do kontynuowania działalności, to przepisy tej ustawy stworzono z myślą o takiej sytuacji.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem