call phone_android eMKa - pobierz
  • Facebooku
  • LinkedIn
  • Instagram
 
Blog

Blog

oraz nasze publikacje

Masz kosztorys pojazdu powypadkowego? Zawsze sprawdź go u niezależnego rzeczoznawcy.

Poniższy przypadek naszego Klienta pokazuje, że warto dochodzić swoich praw. Zaniżanie kosztorysów to nagminna praktyka stosowana przez zakłady ubezpieczeniowe. Nie powinnismy się na to zgadzać i zawsze sprawdzić wyliczenia ubezpieczyciela u niezależnego rzeczoznawcy, który uczciwie wskaże błędne kwoty w kosztorysie i pomoże uzyskać prawdziwą wartość szkody.

Masz kosztorys pojazdu powypadkowego? Zawsze sprawdź go u niezależnego rzeczoznawcy.

Szkoda z sierpnia 2012 roku w pojeździe marki VW Passat. Klient dawno już zapomniał o wypłaconym odszkodowaniu w wysokości nieco ponad 8 tyś zł, gdy przypadkowo w rozmowie z naszym handlowcem dowiedział się, że możemy spróbować złożyć odwołanie w jego sprawie. W listopadzie 2014 roku skierowaliśmy roszczenie do towarzystwa ubezpieczeń, które po otrzymaniu naszej korespondencji odmówiło jakiejkolwiek dopłaty odszkodowania. Przekonani o tym, że ta dopłata należy się Klientowi, na początku 2015 roku złożyliśmy pozew przeciwko TU. W toku postępowania Sąd powołał biegłego, który na podstawie sporządzonej przez nas do odwołania wyceny jak też na podstawie akt szkodowych towarzystwa ubezpieczeń wydał opinię, że szkoda została zaniżona a koszt naprawy pojazdu przekracza 20 tyś zł. Wyrokiem Sądu w czerwcu 2016 roku zostało zasądzone odszkodowanie w wysokości 12.709,64 zł plus odsetki i koszty. Dlatego warto pamiętać o tym, że nie jesteśmy skazani na „łaskę” towarzystw i zawsze powinniśmy dochodzić swoich praw przed sądem. 

Kolejne wpisy

08-110 Siedlce
ul. Czerwonego Krzyża 41
wejście od ulicy Rynkowej

local_phone25 644 00 20emailbiuro@mk-finanse.pl

Blog

Czy warto posiadać OC w życiu prywatnym?

WIększości z nas ubezpieczenie OC kojarzy się z ubezpieczeniem komunikacyjnym. Należy jednak wiedzieć, że każdy z nas ma prawo do wykupienia polisy, która będzie chroniła nas przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim przez nas samych jak i członków rodziny. Poznaj sytuacje w jakich posiadanie OC w życiu prywatnym może okazać się bardzo wartościowe.

Korzystając z naszej przeglądarki wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Używamy ich do celów statystycznych. W programie służącym do obsługi stron internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies.
Rozumiem